14a MILLA URBANA DEL PERELLÓ- podis

print pdf
23/10/2017

14a MILLA URBANA DEL PERELLÓ- podis

CLASSIFICACIONS DE LA 14a MILLA URBANA DEL PERELLÓ, CELEBRADA EL DISSABTE DIA 21 D’OCTUBRE, AL PERELLÓ

Un any més el carrer principal del Perelló, va quedar reservat durant el dissabte a la tarda als atletes que des de la categoria de patufets, fins a veterans van participar de la 14a Milla Urbana del Perelló.

Es destaca la bona acollida que té aquesta cursa, ja que moltes famílies i atletes es desplacen fins al Perelló per a participar-hi, iniciant-se les curses a les 17 hores. Aquest any participaren també clubs esportius de les Terres de l’Ebre, a l’igual que col·legis de la zona, i atletes independents vinguts d’arreu de Catalunya. Aquesta cita,  es converteix cada any en una trobada important i està perfectament consolidada dintre del calendari.

S’agraeix la participació de tots els clubs i atletes independents, en aquesta edició de la 14a Milla Urbana del Perelló, que va comptar amb la participació de 209 atletes. Més informació amb les resta de classificacions: www.elperello.cat

 

Patufet 1 Femení (P3): 1a Arlet Piñol Pallarès 1’33’’ (El Perelló), 2a Mar Lleixà Brull 1’33’’, L’Ametlla de Mar, 3a, Carla Brull Pallarès 1’33’’ (El Perelló). Primer local: Andrea Pallarès Albu 1’30 (El Perelló)

Patufet 1 Masculí (P3): 1r Èric Gonzalvo Cartoixa 27’11’’ (El Perelló), 2n Pau Curto Brull 28’20’’ (El Perelló), Martí Sabaté Carles 30’11’’ (Escola el Temple- Tortosa). Primer local: Unai Moliné Bonfill 31’92’’ (El Perelló)

Patufet 2 Femení (P4-P5):  1a Raquel Piñol Pallarès 16’90’’ (El Perelló), 2a Nina Valls Soler 17’88’’ (ATE), 3a Berta Brull Pallarès 18’41’’ (El Perelló). Primer local: Mar Pallarès Brull 19’22’’ (El Perelló)

Patufet 2 Masculí (P4-P5):  Josué Cruz Martínez 18’45’’ (Club Corresolidaris), 2n Marcel Lleixà José 18’89’’ (El Perelló), 3r Ramon Castells Solé 19’34’’ (Escola Sagrada Família- Tortosa). Primer local: Roc Moliné Rosell 19’38’’ (El Perelló)

Prebenjamí femení: 1a Edurne Galiana Pegueroles1’25’’83 (ATE), 2a Anna Mas 1’27’’22 (Club Atletisme Ascó), 3a Laia Moreso Fàbregues 1’32’’171 (ATE). Premi loca: Jana Callau Pardos 1’34’’86 (El Perelló)

Prebenjamí masculí: 1r Oriol Arasa Campanals 1’25’’42 (Tortosa), 2n Izan Colomé Olivan 1’27’’23 (ATE), 3r Àlex Belloví Madero 1’27’’67 (ATE). Primer local: Oriol Mateu Benavent 1’27’’90 (El Perelló)

Benjamí femení: 1a Judit Albacar Puig 3’04’’08 (ATE), 2n Ainoa Caballé Corchie 3’11’’56 (ATE), 3r Anna Espinosa Callau 3’20’’76 (El Perelló). Primer local: Núria Boyer Margalef 3’29’’05 (El Perelló)

Benjamí masculí:  1r Màxim Valencia Piñol 2’40’’96 (El Perelló), 2n Pere Mas 2’41’’62 (Club Atletisme Ascó), 3r Aleix Prades Nadal 2’51’’29 (ATE). Primer local: Roger Brull Piñol 2’53’’34 (El Perelló)

Aleví femení: 1a Queralt Casacuberta Ferré 4’21’’90 (El Perelló), 2a Marta Mas 4’33’’27 (Club Atletisme Ascó), 3a Anna Rebull de la Vega 4’36’’76 (El Perelló). Primer local: Nadia Barkousi 5’17’’51 (El Perelló)

Aleví masculí: 1r Unai Costa Lagares  4’14’’52 ( El Perelló), 2n Hugo Colomé Olivan 4’20’’64 (ATE), 3r Pau Monforte Melich 4’23’’56 (ATE). Primer local: Ionut Vrabie Iulian (El Perelló)

Infantil femení: 1a Samira Annouri 7’07’’85 (El Perelló), 2a Cristina Iniesta Acera 7’08’’50 (Independent).

Infantil masculí:  1r Jonathan Andreu Sánchez 5’37’’30 (ATE), 2n Marc Prades Nadal 5’47’’26 (ATE), 3r Ivan Ros Piñol 5’51’’84 (Club Atletisme Ascó). Primer local: Diego Vasile Blejusca 7’05’’57 (El Perelló)

Cadet femení:  1a Laia Monforte Melich 5’54’’82 (ATE), 2a Maria Tomàs Povill 6’43’’76 (ATE)

Cadet masculí: 1r Marcel Beltran Lliberia 5’15’’14 (ATE), 2n Albert Agudo Alsina 5’32’’64 (Club Atletisme Vila-Seca), 3r Fabian Esteban Captari 5’41’’87 (El Perelló). Primer local: Sebastian Rusu 5’42’’45 (El Perelló)

Juvenil femení: 1a Marina Freixa 5’43’’66 (Club Atletisme Ascó), 2a Laia Grifoll 6’38’’53 (Club Atletisme Ascó), 3a Dúnia Agudo Alsina 6’52’’30 (Club Atletisme Vila- Seca)

Juvenil masculí:

Absolut femení: Mireia Guarner 5’37’’68 (ATE), Khadija Mendou 5’50’’42 (Club Atletisme Ascó), 3a Florence Bertholet 5’58’’23 (Unió Atlètica Lleida)

Absolut masculí: 1r Abdessamad Oukhelfen 4’24’’68 (Esports Armobal- Reus), 2n Abderrahim El Jaafari 4’26’’11 (Lasansi), 3r Mohamed Maman 4’28’’76 Club Lleida. Primer local: Manel Juanpere Poblet 5’41’’34 (El Perelló)

Veterà femení: 1a Marce Garcia 6’38’’00 (Club Atletisme Ascó), 2a Olga Martínez Torregrosa 6’46’’52 (Club Corresolidaris).

Veterà Masculí: 1r Josep Ramón Sanahuja Barranco, 5’13’’97 (A.A. Xafatolls- Tàrrega), 2n Marc Martínez Miralles 5’16’’57 (Unió Atlètica Terrassa), 3r Hakim Sediki 6’25’’37 (Club Atletisme Ascó)